web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde Karaoğlan lakaplı başarılı Başkan Ulaş Yurdakul'un ismi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için her yerde oldukça yüksek sesle ifade ediliyor. 


Yaklaşan yerel seçimler Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için CHP’de Malkara’da yaptığı hizmetlerle tüm Trakya’da adından söz ettiren,  partili partisiz herkesin takdirini toplayan ve muhaliflerden dahi büyük destek bulan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ismi öne çıkıyor. 31 Mart’ta gerçekleşmesi beklenen yerel seçimler öncesinde daha önce CHP’nin 12-0 yaptığı Tekirdağ’da başta büyükşehir belediyesi olmak üzere tüm ilçelerde büyük bir aday hareketliliği yaşanıyor. Aday belirme yönteminin henüz belli olmadığı CHP’de kamuoyu yoklamalarının öne çıkan yöntem olduğu ancak ön seçiminde masa da olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

CHP’DE EN GÜÇLÜ İSİM

 

Malkara’da yaptığı başarılı işlerle tüm Trakya’da adından söz ettiren Yurdakul’un büyükşehir belediye başkanlığı için ismi geçen kişiler arasında CHP örgütlerinde ki ki en güçlü isim olduğu bilgisine ulaşılırken, Yurdakul’un yapılan kamuoyu yoklamalarında da Trakya’da ki en başarılı Belediye Başkanları sıralamasında en başlarda olduğu ifade ediliyor.

 

MALKARA’DA HEM SEVİNÇ HEM ÜZÜNTÜ VAR

 

Malkara’da hayata geçirdiği projeler ve hizmetlerle adından Tüm Trakya’da söz ettiren ve Malkaralı herkesin gururlanmasına vesile olan Yurdakul’un isminin Büyükşehir için öne çıkması ve başkanlık için ikna edilmeye çalışıldığı bilgisi Malkara’da sen sevinç hem de üzüntüyle karşılandı. Malkaralı vatandaşların ‘’İlçemizde adeta çığır açan bir ismin büyükşehre başkan olacak olması bizim için büyük gurur. Ama buradan ayrılacağı içinde çok üzülürüz.’’ İfadelerini kullandığı kaydedildi.

Okunma Sayısı : 4049


Yapılan Yorumlar