web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM


Tekirdağ’da, Kanarya Severler Derneği’ni yönetiyor olsaydınız ve başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, iş adamları, ilçe belediye başkanları ve milletvekilleri size destek vermeseydi eğer, bize neden destek vermiyorsunuz? Sorusunu çok rahat sorabilirdiniz.


O zaman kürsülere çıkar, bu şehirde hiç mi kanarya sever yok kardeşim diye sorabilirdiniz. Bizde size hak verir ve derdik ki, “ne yapalım bu şehirde kimse kanarya sevmiyor, Büyükşehir Belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, iş adamlarımız, milletvekillerimiz güvercin seviyor o yüzden kanarya severler derneğine yardım yapmıyor.”


Ancak şuan siz böyle bir konumda değilsiniz. Ve burası da Kanarya Severler Derneği değil!


Sayın başkanım siz, Tekirdağ’da en çok seveni olan bir camianın başındasınız. Tekirdağ’da Tekirdağspor kadar sevilen başka bir şey yok. Ne bir siyasi parti, ne bir dernek ne de herhangi bir kitle hareketinin, Tekirdağspor kadar taraftarı yok. Tekirdağ’da doğan, büyüyen, yaşayan herkes, siyasi görüşü, hayata bakışı, ideolojisi ne olursa olsun zaten Tekirdağspor taraftarıdır öyle veya böyle. Tekirdağspor Tekirdağ’da siyasi partilerin de üstündedir, sivil toplum örgütlerinin de.


Siz Tekirdağspor başkanı olarak bunu bizden daha iyi biliyorsunuz, bilmelisiniz. Ve o yüzden neden kimse Tekirdağspor’a destek olmuyor diye soru soramazsınız. O soruyu bizim size sormamız lazım. Neden Tekirdağspor’a destek olunmuyor? Sayın başkan, aynı soruları cevap vermeniz için biz size soralım;


Bu şehirde açık ara farkla en çok seveni olan Tekirdağspor’a NEDEN sahip çıkılmıyor?


İş adamları, siyasi partiler, milletvekilleri, belediye başkanları ve Büyükşehir belediyesi NEDEN Tekirdağspor’dan elini ayağını çekiverdi?


Bölgesel Amatör Lig’deyken neredeyse her maça gelen bu şehrin büyükleri bugün NEDEN stadın yolunu dahi bilmiyor?


Yine Bölgesel Amatör Ligdeyken, Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın ilçe belediye başkanlarına ‘bu şehrin ağabeyi Tekirdağspor’dur’ derken bugün NEDEN Tekirdağspor’u Belediye binasından içeri dahi istemiyor?


Tekirdağ, Tekirdağ’ın takımına NEDEN bu derece düşman kesildi?


Nedenleri çoğaltalım…


TFF, iddia gelirleri, Mustafa Yel’in verdiği paralar, Ticaret Sanayi Odaları’ndan alınan yardımlar, Tekirdağspor için verilen yemekler ve buralarda toplanan paralar varken NEDEN Tekirdağsporlu futbolculara beş aydır tek kuruş para verilmedi?


Bugüne kadar toplanan paralara ne oldu ve Tekirdağspor NEDEN bu kadar borca battı?


Bu şehrin ileri gelenleri Tekirdağspor’u destek vermiyorsa siz NEDEN halka gidip, Tekirdağ halkı ile birlik olup Tekirdağspor’a para kazandırmadınız?


Tekirdağspor’a para kazandıracak projeleri NEDEN üretmediniz?


Biz bu sayfalarda Tekirdağspor’a para kazandıracak projelerin örneklerini sergilerken NEDEN kulak tıkadınız?


Kısacası Tekirdağ’ın Tekirdağspor ile arası NEDEN bu kadar açıldı?


Sayın Başkanım, Tekirdağ’ın ismiyle Profesyonel Liglerde mücadele eden TEK takımı olan Tekirdağspor’a başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere bu şehrin ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, iş adamları Tekirdağspor’a küsmüşse, sırt dönmüşse suçu biraz kendinizde aramanız gerekmektedir. Tekirdağspor bu haldeyse sebebi Tekirdağspor’u yönetenlerdir.

 

 

  ENDER TURAN

 

 

Okunma Sayısı : 2102


Yapılan Yorumlar