web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM


Tekirdağsporumuzun mücadele ettiği 3. Lig 1. Grup’ta ikinci yarı başladı. Tekirdağspor, sahasında Kocaelispor’u konuk etti. Kocaelispor ile olan husumete uzun uzun girmeyeceğim. Zaten herkes biliyor az çok. İki takım taraftarı da, futbolcusu da, yönetimi de bu maçı beklemiş olacak ki sahada kora kor bir mücadele vardı. Aynı şekilde tribünde de.


Lakin bazen kora kor mücadelede etseniz, ağırlaşmış zeminde kar, yağmur altında terde dökseniz, birileri çıkıyor hakkınızı yiyebiliyor.


Öyle bir havada, öyle bir zeminde verdiğiniz mücadeleyi gözünü kırpmadan yok edebiliyor, hiçe sayabiliyor.


Arasında rekabet olduğu halde maç sırasında ceza gelmesin diye en küçük kötü bir tezahürat yapmamış olan Tekirdağspor taraftarını, birileri çileden çıkartabiliyor.


Evet, maçı yöneten daha doğrusu yönettiğini sanan hakemlerden bahsediyorum. Maçın orta hakeminden ve yardımcılarından.


Ben şu hayatta hak yiyen üç tane hakeme şahit oldum. İlki, Portekiz’de oynanan Braga-Fenerbahçe maçının hakemi İvan Bebek, İkincisi Dinamo Kiev-Beşiktaş maçının hakemi olan Craig Thomson ve son olarak hafta sonu oynanan karşılaşmanın hakemi olan ve Tekirdağspor’umuzun hakkını, sindirime ihtiyaç duymadan yiyen Volkan Şeker.


Tekirdağpor, bana göre sahada Kocaelispor’dan daha üstün oynayan taraf durumundaydı. Ancak Ordu Bölgesi hakemi olan ve maalesef bizim maçımıza atanan Volkan Şeker, Tekirdağspor’un ne üstün oyununa baktı, ne çok zor şartlar altında verilen mücadeleyi gördü, ne de tarafsız davranma büyüklüğünü gösterdi!


Tekirdağspor’un üç net gol pozisyonu ofsayt gerekçesiyle göz göre göre yendi. Kocaelisporlu futbolcuların, futbol kuralları içinde yer almayan faullük hareketleri görmezden gelindi. Tekirdağspor’un yediği ikinci golde ise aynı dakika içinde iki tane hata yapma başarısını gösterdi!


Bazen, maddi sorunlardan kurtulmak için projeler üretir ve bunları hayata geçirirsiniz, futbolcuların alacaklarını öder ve onlara güveni sağlarsınız, bin bir güçlükle şehrin tek kulübünü ayakta tutmak için var gücünüzle çalışır ve ligin İkinci yarısına umutla girersiniz… Ama bir hakem çıkar, bu birikimlerinizi, mücadelenizi, çalışmalarınızı görmezden gelir ve sizin hakkınızı göz göre göre yer!


Buradan Tekirdağsporumuzun yöneticilerine, futbolcularımıza ve büyük taraftarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın yönetim, taraftar arkanızdadır. Yürüdüğünü yol doğrudur, yılmadan, bıkmadan, usanmadan devam edin. O formayı yağmur, çamur, kar altında ıslatan yürekli futbolcular, siz her maç böyle mücadele edin. Emin olun Volkan Şeker gibi hakemleri de yeneceğiz!


Şanlı Tekirdağspor taraftarı, dondurucu soğukta, kar altında en az sahadaki futbolcular kadar mücadele ettiniz. Tekirdağspor taraftarının birleştiğinde ne kadar etkili olduğunu gösterdiniz. Her maç bu destek olsun, Tekirdağspor her maça 12 kişi çıkar!


Buradan son sözümü de Tekirdağspor’un hakkını yiyen, asıl mesleği öğretmenlik olan hakem Volkan Şeker’e söylemek istiyorum. Mesleğinizin öğretmenlik olduğu gözüküyor. Acaba öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği icra ederken de, hafta sonu Tekirdağspor’un hakkını yediğiniz gibi hak yiyor musunuz?


 

ENDER TURAN 

Okunma Sayısı : 2562


Yapılan Yorumlar