web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM

 

30 Ağustos Zafer Bayramının 96’ıncı yıl dönümü nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Türk Ordusu askeri geçit töreninde resmen gövde gösterisi yaptı.

 

Tekirdağ Valiliği önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı programına, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Garnizon Komutanı Selçuk Kubilay Karslı, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek'in yanı sıra çok kamu kurumlarının müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Valilik alanındaki etkinliklerin tamamlanın ardından Ordu Evi önündeki etkinliklere geçildi. İstiklal Marşı'nın okunulması ile başlanan programda, Vali Mehmet Ceylan tören alanında bulunan askerlerin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

 

8.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Topçu Üstegmen Tuncay Sevdirir günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Daha sonra Bakım Astsubay Çavuş Kaan Kale, Tekirdağ Belediyesi Sosyal Bilimler Lisesi  Öğrencileri Sena Giray Alkan ve İsmail Tuna Yenice  birer şiir okudular.


Günün anısına şiirlerin okunması ve resmi geçit töreninin ardından etkinlikler sona erdi.


ERTAN GENCE

Okunma Sayısı : 1312


Yapılan Yorumlar