web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM

 

HABER: ERTAN GENCE


Tekirdağ genelinde sabah saatlerinden bu yana başlayan kar yağışı neredeyse hayatı durdurdu.

 

BARBOROS KUMBAĞ ARASINDAKİ BAYIR YOLUN AÇILMASI GEREKİYOR

 

 

 


Günler öncesinden Tekirdağ genelinde yoğun kar yağışı haberi Tekirdağ’ı alarma geçirmişti. Bugün Tekirdağ genelinde yağan yoğun kar yağışı Tekirdağ’da hayatı durdurma noktasına getirdi. Malkara yolu tamamen kapandı ve okullar tatil edildi.

 


Süleymanpaşa’da ise Öğle saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı yarım saatte her yeri bembeyaz etti. Yollar tamamen karla kaplandı ve sürücüler zor anlar yaşadı. Yaylakent’ten Değirmenaltına kadar olan bölümde uzun trafik kuyrukları oluştu. Trafik ilerlemekte zorlanıyor. Ayrıca Barboros Kumbağ arası yolda ise trafik tamamen durdu.Kumbağ mahallesine giden minibüs ve otobüs seferlerin de durduğu açıklandı. Barboros Kumbağ arasındaki mezarlıktaki bayır yolun açılması bekleniyor. Kumbağ’da yaşayan vatandaşların nasıl gideceği ise bilinmiyor. 

 


Ayrıca Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Valilikleri önderliğinde oluşturulacak kriz masalarına TREDAŞ yöneticileri tarafından katılım sağlanacağı, AFAD ile birlikte koordineli çalışılacağı belirtildi. 

 

 

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünden ise yoğun kar yağışından dolayı Tekirdağ'daki sürücülerin trafiğe çıkmaması için uyarılarda bulundu. Trafiğe çıkan sürücülerin ise zincir takması gerektiği belirtildi.


 

Okunma Sayısı : 43477


Yapılan Yorumlar