web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM

Günler öncesinden Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yaptığı uyarıyla Tekirdağ’da Cuma gününden itibaren yoğun kar yağışı Tekirdağ’da başladı.

 


Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde sabah saatlerinden başlayan yoğun kar yağışı Tekirdağ’ın bütün ilçelerini sardı. Vatandaşlar yağan yoğun kar yağışını fırsat bilerek bol bol fotoğraf çekindi. Ayrıca Tekirdağ'ın bazı yollarında sürücüler zor anlar yaşıyor. Araç kontrolünü zor sağlayan araçların yolda kaydığı görüldü. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeler, Karayolları ve AFAD ekipleri ise oluşabilecek tüm olumsuzluklara karşı hazır bekliyor. Yetkililer sürücülerin zincirsiz yola çıkmaması gerektiğini belirtti.

 

 

 


11 ilçede 13 ayrı noktada 15 kar bıçaklı kamyon, 15 greyder, 20 adet yükleyici ve 7 adet çift kabinli ekip kamyonun mevcut olduğu,  157 personelin tuzlama ekipleri ile beraber 24 saat esasına uygun olarak kar ve buz mücadelesine hazır olduğu belirtildi.KRİZ MERKEZİ İLE 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü'nde oluşturulan Kriz Merkezi,  0 850 459 09 09 numaralı telefondan vatandaşlara 24 saat hizmet verecek. Kriz merkezine gelecek herhangi bir ihbar dahilinde, araç takip sistemi ile ihbar gelen nokta Kriz Merkezi tarafından tespit edilerek araç yönlendirilecek,  böylelikle vatandaşlara en kısa zaman da en iyi hizmet verilmesi sağlanacak.

 

KARLA MÜCADELE İHBAR HATTI: 0 850 459 09 09

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı : 5936


Yapılan Yorumlar