web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİMSüleymanpaşa Belediyesinin 2017 yılı ilk meclis toplantısına katılan Kadir Albayrak, “İlçede yapılan her güzellikler ilçe belediye başkanlıklarında ama bir yıpranma olduğu zaman Büyükşehir Belediye Başkanında. Ben buna da razıyım. Benim bir görevim var. Ben 11 belediye başkanının ağabeyim. Bütün dertlerini alırız kucaklarız” dedi.

 

 

“İLÇELERİN REKABETİ BENİ YIPRATIYOR”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilçelerin yatırım rekabeti içine girmesinin kendisini yıprattığını söyleyen Kadir Albayrak; “Süleymanpaşa Tekirdağ’ın merkez ilçesi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığım dönemimde en çok zorlandığım konu, ilçeler arası sanki bir rekabet varmış gibi konu gündeme getiriliyor. Her partinin üyeleri ilçelerde sanki birleşmişler Süleymanpaşa’ya çok fazla yatırım oluyor, buraya az yatırım oluyor. Bir rekabet havası içine girdiler. Halbuki bu böyle değil. Rakamlar hiç böyle göstermiyor. Rekabet havasına girilmesinde sadece bir kişi yıpranıyor. O kişi de Kadir Albayrak. İlçede yapılan her güzellikler ilçe belediye başkanlıklarında ama bir yıpranma olduğu zaman Büyükşehir Belediye Başkanında. Ben buna da razıyım. Benim bir görevim var. Ben 11 belediye başkanının ağabeyim. Bütün dertlerini alırız kucaklarız” dedi.

 


"AK PARTİ VE MHP BENİM ŞANSIM"

 

Vatandaşın mutsuzluğundan siyaset yapmak yanlış diyen Başkan Albayrak; “Tekirdağ’ın merkezi Süleymanpaşa’dır.  Vilayet burada,  İl Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü burada. Her şey burada. Mutlaka burasının genel yapılanma içerisinde, yılların ihmalkârlığını da göz önüne alarak bunu kabul edelim. 2016 yılına kadar Süleymanpaşa’nın alt yapısı çoktan bitmesi gerekirken, hala bu sorunlarla uğraşıyorsa geri kalmışlığın en tipik örneğidir. Büyükşehir olarak tam 1010 gün geçirdik. Her günümüz dolu dolu geçti. Büyükşehir ve Süleymanpaşa Meclisine gelen AK Partili, MHP’li arkadaşlarımız bizim için bir şanstır. Süleymanpaşanın sorunlarını, sıkıntıları çok güzel dile getirip anlatıyorlar. Bu da benim şansımdır. Bu yüzden hepimizin siyasi kimliğimizi bir kenara bırakmamız gerekiyor. Çöp, çukur, çamur, yağmur, kar, felaket bunlardan siyasi malzeme elde etmek hepimize üzüntü veriyor, yaralıyor, düşündürüyor.  Vatandaşın evini su basınca, “Vay Büyükşehir, vay Kadir Albayrak yazıklar olsun” gibi söylemler yanlış. Vatandaşın mutsuzluğundan siyaset olmaz. Birlikte çözüm üretip, sıkıntıları ortadan kaldırmalıyız”  dedi.

 

 


“BİZİM YATIRIMLARIMIZDAN SİZDE GURUR DUYUN”

 

Yaptığımız yatırımlar Tekirdağ’a ait yatırımlardır diyen Kadir Albayrak; “Bakın yarın 450 milyonluk 45 yatırımın açılışlarını, temelini atacağız. Bunlar Cumhuriyet Halk Partililer için yapılmış tesisler değil. 970 bin nüfuslu Tekirdağ için yapılmış tesisler bunlar.  Bunların başarısı hepimizin. Büyükşehirin, ilçe başkanlarının, belediye meclis üyelerin yani herkesin bu başarı. Ben mümkün olduğunca her programa katılıyorum. Hükümetin yaptığı yatırımlara da katılıyorum. Biz bunlardan gurur duyuyoruz, sizde bizim yatırımlarımızla gurur duyun. Allah kısmet ederse 800 gün sonra sandığa gideceğiz. Halk kararını verecek. Görevi verende halk, görevi alacak olanda halk. “Yapamıyorsanız bırakın” modası çıktı şimdide. Birbirimizi kollamamız lazım.” ifadelerine yer verdi.


 


Okunma Sayısı : 1816


Yapılan Yorumlar