web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM


İYİ Parti Tekirdağ’da 1. Yıl dönümünü kutladı. Peki bugüne kadar İYİ Parti Tekirdağ’da neler yaptı? Kadın harekatı diye yola çıkan İYİ Partililer Seval Erkan ile yola çıktı. Daha sonra Milletvekili hayali kuran Erkan, görevinden istifa ederek yerine Tekirdağ’da siyasette tecrübeli, Enez Kaplan’ın yol arkadaşı Sertaç Alkaya atandı. Birlikte çalışma yürüterek 24 Haziran seçimlerinde Tekirdağ’da 1 milletvekili çıkarma başarısı gösterdi. Yeni kurulan bir parti, teşkilatlarını kurmakta zorluk çeken bir parti, yönetim kadrosu çok paralı adamlar olmasa da gönülden çalışan insanlarla doldurarak 1 Milletvekili çıkarma başarısı gösterdiler. Tabi Tekirdağ’da milletvekili çıkarmalarında Meral Akşener faktörü ve bazı CHP’li seçmenlerin oylarının etkisi oldu.


Peki İYİ Parti 1 yılda 1 milletvekili çıkararak başarı sağladı da hiç mi hata yapmadı? Yaptı. Bazı partili arkadaşlarıyla küskünlük yaşadı. Aralarında ne geçti bilmiyoruz. Tam olarak bir açıklama yapmadılar ama İYİ Parti’ye bu küskünlüğün zarar verdiği kesin. Aynı bayrağa, aynı partiye hizmet vermelerine rağmen İYİ Partili yöneticiler, küskün olduğu partililerini muhatap bile almadıkları aşikar. Bu iki grup her programa katılmasına rağmen, her açılış, her toplantı, her özel organizasyonda yan yana geliyor, fakat yüzlerine bile bakmıyor.


Önümüzde yerel seçim var. Eğer İYİ Parti yerel seçimde Tekirdağ’da başarı sağlamak istiyorsa bu küskünlükleri sona erdirecek hamleler yapmalı. Bence bu iki küskün grubu bir araya getirecek isim Tekirdağ’ın başarılı Mali Müşaviri Gökhan Metiner’i Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday göstermelidir. İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’a bu konuda büyük görev düşüyor. Başarılı siyasetçiler İl Başkanı Sertaç Alkaya ve İlçe Başkanı Ali Darıcı’ya büyük görev düşüyor. 
Okunma Sayısı : 798


Yapılan Yorumlar