web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM

 

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 20 Ekim Cuma Günü olağan meclis toplantısının 2. birleşimini gerçekleştirmek üzere toplandı.

 

"OYUNA GELMEYECEK KADAR TECRÜBELİYİM"

 

Bütçenin onaylanmasının ardından açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Türk parasının aşırı derecede değer kaybetmesi, Süleymanpaşa Belediyesi’nin yatırımlarının aşırı derecede artması nedeniyle bütçemiz geçen yıl yetmedi. Bu yüzden 2 defa arttırıma gittik. Bu bütçenin büyük bir bölümünü Fen İşleri Müdürlüğüne gidiyor. Yollarda bir sıkıntı yoktur. Sıkıntı sadece alt yapıda kazılan çukurlardadır. Önümüzdeki günlerde açılan bu çukurlarda kapanacaktır. Heykelleri polemik yaparak, diğer yatırımları gözden gelinmesine izin vermem. Ben bu oyuna gelmeyecek kadar tecrübeliyim. Tekirdağ şehir altyapısına kavuşmuştur. İnşallah kasım ayında Tekirdağ’ın tüm sıkıntılarını bitireceğiz. 200 Milyon civarında bütçe yol yapımına gitti. Yollar haricinde makine parkı aldık. İyi ki de almışız. Yoksa bu kadar işi yapmamız mümkün değildi. Süleymanpaşa Belediyesi olarak  Tekirdağ’da bir karış toprak satmadık. Üstüne aldık. ‘Süleymanpaşa’da çocuk olmak’ projelerimiz nereye gitse ödül alıyor” dedi.


TÜRK OĞLU TÜRK'ÜM

 

AK Partililere ithafen hakkında çıkan tüm suçlamaları reddeden Ekrem Eşkinat, “Avrupa Birliği ile sık sık görüşmemden gidip gelmelerimden dolayı beni Avrupa Birliği eski ajanı diye suçladı eski vekiliniz beni televizyonlarda. Allaha çok şükür Türk oğlu Türk’üm. Bu ülkenin tüm milli değerlerine herkes kadar saygılıyım. Bayrağım da tek, vatanım da tek. Her türlü suçlamayı da buradan reddediyorum. Bu dünyada bizim çocuklarımızın kul olmaması için biz gayret gösteriyoruz. O yüzden uluslararası işbirliklerinin sonuna kadar ben içindeyim” dedi.

 

ERTAN GENCE / GÜNAYDIN GAZETESİ


Okunma Sayısı : 1686


Yapılan Yorumlar