web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM

 

HABER: ERTAN GENCE

 

Tekirdağ’da yaşayan vatandaşlar, yağan yoğun kar yağışının ardından oluşan soğuk kış günleriyle mücadele ederken, ihtiyaç sahipleri ve sokakta yaşayan vatandaşlar için de duyarlı olmaya çalışıyor.

 

UNUTMAYIN! 0850 450 59 59

 

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan uygulama ile Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde sokaklarda yaşayan evsiz vatandaşlar Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından alınarak, kışı geçirecekleri otellere yerleştiriliyor. Süleymanpaşa Belediyesi Kimsesizler Oteli olarak adlandırılan otellerde kış boyunca konaklayan evsiz vatandaşlar kışı sıcak bir yuvada geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.


Yetkililerden Tekirdağ’da yaşayan vatandaşlara soğuk kış ayları için şu uyarıda bulunuldu. “Tekirdağ’da sokakta gezerken, evinize giderken dışarda kalmış, kimsesiz ihtiyaç sahibi vatandaş görürseniz ya da duyarsanız 0850 450 59 59 numaradan Süleymanpaşa Belediye çağrı merkezi ile onlara yardım etme fırsatınız olduğu unutmayın” denildi.

 


SADECE İNSANLAR DEĞİL SOKAK HAYVANLARI İÇİNDE ARAYIN

 

Ayrıca belediye yetkilileri ve duyarlı Tekirdağlı vatandaşlar cuma günü itibari ile etkili olan kar yağışı ve soğuk hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için açık alanlara ve sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşadığı mahallelere, iş yerlerinin önlerine yiyecek ve su bırakarak hayvan dostlarımıza sahip çıkmaya devam ediyor.

 

Ayrıca Tekirdağ’da kar ve soğuk havalardan dolayı hiçbir sokak hayvanının mağdur olmaması için veteriner hekim ve uzman personellerden acil müdahale ekibi oluşturuldu. 0850 450 59 59 nolu Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi olası olumsuzlukların önüne geçilebilmesi ve tedaviye ihtiyacı sokak hayvanları için aramanız yeterli olduğu belirtildi.


ERTAN GENCE

Okunma Sayısı : 1414


Yapılan Yorumlar