web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM

 

HABER: ERTAN GENCE

 

Tekirdağ genelinde geçen haftadan bu yana yağan kar yağışının ardından, Tekirdağ’da vatandaş bir yandan kar ile mücadele ederken bir yandan da yol ve kaldırımlarda oluşan buzlanma ile mücadele ediyor.


Geçtiğimiz hafta yağan yoğun kar nedeniyle Tekirdağ genelinde yoğun kar yağışı yaşandı. Bir saat içerisinde karla kapanan yolların ardından Büyükşehir, ilçe belediyeler, karayollarının çalışmaları Tekirdağ genelinde yetersiz kaldığı görüldü.  Neredeyse Tekirdağ’ın her sokak, kaldırımlarda oluşan buzlanmaya karşı belediye ekiplerinin yetersiz kalması, vatandaşları mağdur ediyor. Yollardaki buzlanma nedeniyle kayıp, düşüp, kolu bacağı kırılan vatandaşların mağduriyetleri de görüldü. Tekirdağ’da okullar üç gündür tatil edilse de dışarı çıkmaya mecbur olan vatandaşlar, düşmeden yürümeye çalışıyorlar. Ancak son bir kaç günde Tekirdağ’da, hastanelerin ortopedi servislerinde kırık-çıkık-burkulma şikayetiyle gelen hastalarla yoğunluk yaşandığı öğrenildi.   

 

 

 

 

Tekirdağ’da etkili olan yoğun kar yağışının ardından kent merkezinde başlayan dondurucu soğuklar nedeniyle ev ve iş yerlerine ait çatılarda buz sarkıtları oluşmaya başladı. Hava sıcaklıklarının gündüz sıfırın altında eksi 3 dereceye kadar düşmesi, akşam ve geceleri daha da aşağılara inmesi nedeniyle, binaların saçaklarında buz sarkıtları oluştu. Dondurucu hava ile birlikte şehir merkezindeki konut ve işyerlerinin çatı saçaklarındaki oluşan ve boyu 15 ile 60 cm arasında olan buz sarkıtları, tehlike oluşturmaya başladı. Vatandaşların yolda yürürken daha dikkatli olmaları gerekiyor.

 

 


Okunma Sayısı : 1560


Yapılan Yorumlar