web tasarla

günaydın gazetesi
ANA SAYFA   |  GÜNDEM   |     SİYASET    |     SPOR    |     RÖPORTAJ     |    KÜNYE   |  İLETİŞİM

 

HABER: ERTAN GENCE

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin 450 Milyon TL’lik 45 yatırımın açılış törenine katılmak için Tekirdağ’a geldi.


Süleymanpaşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen toplu açılış kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (TESKİ)  hayata geçirileceği projelerin tanıtımıyla başlandı. TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuşmalarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partililere seslendi.


“KADİR ALBAYRAK TÜRKİYE’YE ÖRNEKTİR”


Kadir Albayrak’ın projelerinin Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Tekirdağ’dayız ve Belediye Başkanlarımızın başarılarını hep birlikte izledik. Yerel yönetimleri CHP’liler bilmez dediler. Herkes şunu çok iyi bilsin. Bu ülkede metronun temelini atan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Yeni kurulan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak kurduğu kadroyla, görevleriyle sadece İstanbul’a, Ankara’ya değil tüm Türkiye’ye örnek olacak ciddi hamleler atmıştır ve başarmıştır. Alt yapı hamlelerini yapıyor, kültür merkezlerini yapıyor. Hatta ben gurup toplantısında söylemiştim. 25, 30 yıldır bitiremedikleri Kültür Merkezini verin Büyükşehir Belediye Başkanımıza kısa sürede yapar ve Tekirdağlıların hizmetine açar. Vermiyorlar, vermiyorlarsa yeni bir Kültür Merkezi yapacağız. Tekirdağlıları Kültür Merkezinden uzak tutmayacağız” dedi.


“ASGARİ ÜCRET TEKİRDAĞ’DA İKİ BİN TL”


Asgari ücretin Tekirdağ’da iki bin TL olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Seçim döneminde söyledik. Asgari ücret net bin 500 TL olacak dedik. Yapamazsınız dediler. Sonra kopya çektiler. Bin 300 TL yapacağız dediler. Bakın Tekirdağ’da asgari ücret net iki bin TL. Bizim bütün belediyelerimizde asgari ücret en az net bin 500 TL’dir. Dolayısıyla biz verdiğimiz sözü yerine getirdik. Onlar verdikleri sözü tutmadılar, tutamazlar da. Çünkü Türkiye’yi yönetemiyorlar. Yönetme kapasitelerini kaybettiler” diye konuştu.

 

Okunma Sayısı : 2407


Yapılan Yorumlar